Toksyna botulinowa (Botox, Azzalure)

Lavish

TOKSYNA BOTULINOWA (BOTOX, AZZALURE)

Toksyna botulinowa jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną powodującą zahamowanie uwalniania neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia.

Medycyna estetyczna

Wskazania do zabiegu:

 • Zmarszczki mimiczne głównie w górnej części twarzy
 • Zmarszczki wokół oczu („kurze łapki”)
 • Zmarszczki pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”)
 • Zmarszczki poprzeczne na czole
 • Zmarszczki pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”)
 • Zmarszczki dolnej części twarzy – „bruzdy marionetki”, na szyi, brodzie
 • Nadpotliwość dłoni i stóp
Medycyna estetyczna

Dodatkowe informacje

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg preparatami Botox i Azzalure nie wymaga znieczulenia miejscowego, zabieg jest porównywany do ugryzienia komara. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby punktów iniekcyjnych zajmuje to około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny.

 

Efekty działania toksyny botulinowej?

Efekt działania botoxu pojawia się po około 7 dniach i utrzymuje przez ok. 6 miesięcy. Jest to jeden z tych zabiegów do których pacjenci wracają najczęściej, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny.

 

Zalecenia pozabiegowe:

unikać masażu w miejscach wstrzyknięć, w ciągu do 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu, po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Ślady po wkłuciach są praktycznie niewidoczne.

Przeciwwskazania:

miejscowe infekcje skóry, ciąża, okres laktacji, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona), nadwrażliwość na składniki preparatu Botox i Azzalure (albuminy ludzkie), stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia: aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamy-cyna itp.) aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), D-penicylamina (Cuprenil), cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyn.

 

Skutki uboczne:

ból w momencie iniekcji, małe krwiaki, które mogą powstać w miejscu wstrzyknięcia jeżeli igła natrafi na niewielkie naczynie, zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia zmarszczek czołowych, mały, przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji, nadmierne zwiotczenie mięśni (opadanie powieki, opadanie kącika ust), ból głowy, ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego. Reakcje te maja charakter przemijający, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach.

Zabieg jest stosunkowo prosty, szybki i bezpieczny pod warunkiem, że jest wykonywany przez doświadczonego lekarza.

Medycyna estetyczna

Cennik

 • TOKSYNA BOTULINOWA (BOTOX, AZZALURE) 1 okolica

  500,00 PLN*
 • TOKSYNA BOTULINOWA (BOTOX, AZZALURE) 2 okolice

  900,00 PLN*
 • TOKSYNA BOTULINOWA (BOTOX, AZZALURE) 3 okolice

  1200,00 PLN*

*Wszystkie ceny podane są w PLN. Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 KC. Rabaty zawarte w cenniku nie łączą się z innymi promocjami. Klinika zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług.