Podologia

Lavish
Kłopot ze stopami ? Już dziś możemy Ci pomóc!

Podologia

Podologia, to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stopy. Osoba wykonująca takie zabiegi fachowo jest nazywana PODOLOGIEM. W naszej klinice zabiegi wykonuje podolog z dyplomem Uniwersytetu Medycznego. Głównym zadaniem podologa jest profilaktyka, zapobieganie chorobom stóp, podudzi, kończyn dolnych, a co za tym idzie chorobom całego układu ruchu oraz udzielanie pomocy w sytuacjach chorobowych, stanach ostrych takich jak: odciski w stanie zapalnym, ostroga piętowa, bolesność brodawek, paznokcie wrastające lub rurkowate. Podolog posiada praktyczną wiedzę z zakresu anatomii, dermatologii oraz diabetologii. Podolodzy bardzo często są łącznikami pomiędzy innymi specjalistami. W naszej klinice podolog współpracuje ściśle m.in. z dermatologiem, dzięki temu pacjenci zyskują kompleksową specjalistyczną opiekę.

Podologia

WARTO WIEDZIEĆ!

Specjalista PODOLOG jest absolwentem uczelni wyższej na kierunku kosmetologii o specjalizacji podologia lub uzyskał dyplom na studiach podyplomowych. Pedicurzystka/kosmetyczka nie posiada odpowiednich kwalifikacji i wiedzy z dziedziny podologii. Bez odpowiednich kwalifikacji pedicurzystka nieświadomie może zaszkodzić pacjentowi, wykonując zabieg na stopach ze zmianami lub narazić siebie i inne osoby na zarażenie, np. grzybicą. Wynika to z braku wiedzy na temat schorzenia, a także braku odpowiednio wysterylizowanych narzędzi oraz stosowania nieodpowiednich procedur, które obowiązują w gabinecie podologicznym.

Podologia

Konsultacja podologiczna

Celem konsultacji podologicznej jest ocena stanu skóry stóp i paznokci oraz w przypadku takiej potrzeby, rekomendacja odpowiedniej formy terapii. Często podolog tuż po rozpoznaniu problemu, przechodzi do jego rozwiązania już na pierwszej wizycie.

Podologia
PROBLEMÓW ZE STOPAMI NIE POWINNIŚMY ZANIEDBYWAĆ

KIEDY WYBRAĆ SIĘ DO PODOLOGA?

Do podologa warto wybrać się zawsze wtedy, gdy coś niepokojącego dzieje się z naszymi stopami: utrudniają chodzenie, są zdeformowane, bolą, nadmiernie się pocą. Na paznokciach pojawiają się zmiany takie jak: krwiaki czy pogrubienia, paznokcie wrastają, a na skórze pojawiają się np. odciski, kurzajki lub modzele.

 

PROBLEMÓW ZE STOPAMI NIE POWINNIŚMY ZANIEDBYWAĆ ponieważ mogą stanowić poważne zagrożenie lub są objawem choroby ogólnoustrojowej. Szybkie zgłoszenia się na wizytę jest bardzo ważne, gdyż z czasem zmiany mogą się pogłębiać i powodować kolejne problemy.

Podologia

Zakres usług podologicznych

 • usuwanie modzeli, odcisków i pogrubiałych paznokci,
 • pielęgnacja pękających pięt, usuwanie zrogowaceń, 
 • pielęgnacji stopy cukrzycowej, 
 • zakładanie klamer, ortonyksja, 
 • opatrywanie ran na stopach, 
 • opracowywanie zgrubiałych paznokci, 
 • uzupełnianie ubytków w płytce paznokcia,
 • niwelowanie krwiaków podpaznokciowych, 
 • rekonstrukcja paznokcia, 
 • zamrażanie brodawek/kurzajek, 
 • leczenie ostrogi piętowej, 
 • dobieranie prawidłowej pielęgnacji domowej.

JUŻ DZIŚ MOŻEMY CI POMÓC!

Zamiast cierpieć i wstydliwie ukrywać stopy udaj się do dyplomowanego specjalisty, który potrafi rozwiązać Twój problem ze stopami.

Podologia

Ważne informacje

PEDICURE PODOLOGICZNY A KOSMETYCZNY – JAKIE SĄ RÓŻNICE?

Warto podkreślić, że pedicure kosmetyczny jest zabiegiem pielęgnacyjnym dla zdrowych stóp, natomiast pedicure podologiczny jest zabiegiem leczniczo-pielęgnacyjnym zarówno dla zdrowych, jak i ze zmianami, typu pękające pięty, odciski lub modzele. 

Pedicure kosmetyczny jest wykonywany w celu oczyszczenia i wypielęgnowania skóry i paznokci stóp. Kosmetyczka z pomocą najczęściej tarki lub frezarki kosmetycznej bardzo powierzchownie usuwa zrogowaciały naskórek z podeszwowej części stóp. Następnie zajmuje się skróceniem i pielęgnacją paznokci oraz maluje je lakierem. Pedicurzystka może proponować różnego rodzaju zabiegi, kremy, masaże relaksacyjne stóp. Warto również podkreślić, że pedicure kosmetyczny może być wykonany wyłącznie na zdrowych stopach . 

JAK WYGLĄDA WIZYTA U PODOLOGA NA PEDICURZE PODOLOGICZNYM?

Podczas pierwszej wizyty podolog zakłada pacjentowi kartę oraz przeprowadza dokładny wywiad w celu poznania stanu zdrowia pacjenta. Po dokładnym obejrzeniu stóp podolog stawia diagnozę oraz przedstawia program terapii. Jeżeli uzna, że niezbędna jest konsultacja z lekarzem, kieruje pacjenta do odpowiedniego specjalisty. Podolog w naszej klinice współpracuje z lekarzami różnych specjalizacji, np. dermatologiem.

Podczas wykonywania pedicure podologiczanego, podolog usuwa  zrogowaciały naskórek, odciski, modzele, czy nagniotki używając specjalistycznych narzędzi typu dłuto, skalpel lub odpowiednio dobranych frezów, będących uzupełnieniem frezarki podologicznej. Podolog zajmuje się wszelkimi zmianami na stopach, takimi jak odciski, modzele, grzybica, brodawki, wrastające paznokcie, zrogowaciałe i pękające pięty. 

WARTO WIEDZIEĆ

Specjalista PODOLOG jest absolwentem uczelni wyższej na kierunku kosmetologii o specjalizacji podologia lub uzyskał dyplom na studiach podyplomowych. Pedicurzystka nie posiada odpowiednich kwalifikacji i wiedzy z dziedziny podologii. Pedicure kosmetyczny może być wykonywany przez osobę, która odbyła krótki kurs pedicure.

PODOLOGIA

Cennik

 • Pedicure podologiczny

  od 150 PLN*
 • Pozostałe zabiegi

  od 50 PLN*
 • Konsultacja podologiczna

  50-100 PLN*

*Wszystkie ceny podane są w PLN. Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 KC. Rabaty zawarte w cenniku nie łączą się z innymi promocjami. Klinika zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług.