Okolice oczu

Lavish

OKOLICE OCZU

Okolica oczu jako pierwsza zdradza tryb życia i nasz wiek. Skóra w tym miejscu jest cienka i prawie pozbawiona tkanki tłuszczowej ale za to jest gęsto pokryta siatką naczyń krwionośnych. Niekorzystne czynniki zewnętrzne, nieodpowiednia dieta, słońce, sprawiają, że skóra w tym miejscu starzeje się najszybciej.
Worki i cienie pod oczami to dość częsty problem estetyczny, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Worki i opuchlizna pod oczami to efekt zastoju limfy i krwi na skutek zaburzeń procesu krążenia, do których mogą przyczyniać się nieodpowiednia dieta, brak ruchu, niezdrowy tryb życia lub nadużywanie alkoholu. Skłonność do opuchniętych oczu może być genetyczna a często pojawia się także z wiekiem, gdy zmniejsza się napięcie mięśni wokół oczu i w efekcie słabną także sąsiednie tkanki. Cienie, to widocznie ciemniejsza skóra w okolicach dolnej powieki, co może być spowodowane zmęczeniem, nieprzespaną nocą lub mogą być efektem procesu starzenia. W jego wyniku dochodzi bowiem do spadku produkcji elastyny i kolagenu, a to przekłada się na cieńszą skórę, przez którą widoczne są naczynia krwionośne.

Medycyna estetyczna

Jak pozbyć się worków i cieni pod oczami?

Przede wszystkim warto zadbać o zdrowy tryb życia i zapewnić sobie odpowiednią dawkę ruchu i odpoczynku. Jeśli cienie wywołane są procesem starzenia z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a w szczególności świetne efekty dają zabiegi mezoterapii i podanie odpowiednich preparatów regenerujących skórę.

 

Zabiegi wykonywane są przez doświadczonego lekarza.

Medycyna estetyczna

Dodatkowe informacje

Proces niwelowania cieni i worków pod oczami jest niezwykle złożony i wymaga podejścia wieloetapowego i kompleksowego. Z biegiem lat wokół oczu przybywa kolejnych zmarszczek, zmienia się owal twarzy, łuk brwiowy opada, oczodoły powiększają się, wiotczeje i obniża się skóra czoła, a skronie zapadają się przez co spojrzenie nie ma już takiej wyrazistości jak dawniej. Usuwanie cieni pod oczami to tak naprawdę zaplanowany na kilka etapów proces rewitalizacji okolicy oczu. Powinien uwzględniać m.in. odbudowę objętości tkanek miękkich, relaksację mięśni oraz rewitalizację samej skóry, czasami również uniesienie brwi oraz dodanie objętości policzkom.

Medycyna estetyczna

Cennik

 • Mezoterapia Dermaheal

  400,00 PLN*
 • Mezoterapia Teosyal

  700,00 PLN*
 • Mezoterapia Osocze bogatopłytkowe

  300,00 PLN*
 • Laser frakcyjny CO2

  400,00 PLN*

*Wszystkie ceny podane są w PLN. Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 KC. Rabaty zawarte w cenniku nie łączą się z innymi promocjami. Klinika zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług.