Leczenie nadpotliwości

Lavish

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

Nadpotliwość to bardzo częsty problem medyczny, spowodowany nadczynnością ekrynowych gruczołów potowych. Występują one na powierzchni całego ciała, najliczniej w obrębie dłoni, podeszew, czoła oraz dołów pachowych. Nadmierna potliwość w okolicy pach, pleców, dłoni czy stóp jest bardzo krępującą dolegliwością dla zmagających się z nią osób. Wywołuje nie tylko dyskomfort podczas wykonywania wielu codziennych zajęć, ale też pewne poczucie wstydu przy kontaktach zawodowych lub towarzyskich. Niestety, w większości przypadków nawet najlepsze antyperspiranty nie są w stanie poradzić sobie z nadmiernym poceniem. Najlepiej zgłosić się do lekarza, bowiem może okazać się, że jest objawem poważniejszej choroby. Na szczęście istnieje sprawdzony sposób na leczenie nadpotliwości.

Medycyna estetyczna

Dodatkowe informacje

Co to jest pot?

Pot, jest niezbędnym elementem w procesie utrzymania prawidłowej temperatury i wilgotności ludzkiego organizmu. Czynniki takie jak stres czy ciepło, fizjologicznie nasilają wydzielanie potu na drodze nerwowej, ochraniając organizm przed przegrzaniem. Pobudzone włókna nerwów wydzielają acetylocholinę, która z kolei aktywuje gruczoły do pracy. O nadmiernym poceniu pod pachami czy dłoni mówimy wtedy, gdy produkowana ilość potu jest większa, niż ta, wymagana do utrzymania stałej temperatury ciała. Według pacjentów jest to ilość powodująca nadmierną wilgotność ciała, odzieży i trudności z utrzymaniem higieny osobistej.

Jak można leczyć nadpotliwość?

Metodą leczenia nadpotliwości jest zastosowanie iniekcyjnie toksyny botulinowej, substancji obecnie szeroko stosowanej w różnych dziedzinach medycyny. Szczególne miejsce zajmuje jednak w dermatologii i medycynie estetycznej. Jej działanie opiera się na blokowaniu wydzielania acetylocholiny, która jest ważnym mediatorem w procesie pocenia. W skrócie oznacza to, że nerwy odpowiadające za stymulowanie pocenia zostają zablokowane. Zabieg można wykonać na praktycznie każdą okolicę ciała. Najpierw stosuje się krem miejscowo znieczulający, następnie za pomocą bardzo krótkiej i cienkiej igły wprowadza się preparat do skóry metodą nakłuwania.. Bezpośrednio po zabiegu widoczne mogą być niewielkie siniaczki, później drobne strupki w miejscu nakłuć. Do czasu zagojenia się naskórka należy unikać sytuacji sprzyjających zakażeniom jak np.: korzystanie z basenów, podawanie ręki, praca w grodzie. Powinno się również unikać masowania leczonej okolicy.

Zabieg jest bezpieczny pod warunkiem, że jest wykonywany przez doświadczonego lekarza, oryginalnymi preparatami.

Medycyna estetyczna

Cennik

  • LECZENIE NADPOTLIWOŚCI pachy lub dłonie lub stopy

    od 1500 PLN*
    Cena uzależniona jest od rodzaju preparatu i ilości zużytych ampułek.

*Wszystkie ceny podane są w PLN. Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 KC. Rabaty zawarte w cenniku nie łączą się z innymi promocjami. Klinika zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług.